השורה הראשונה של המאמר היא גם השורה התחתונה בו-  בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים ניתנות לטיפול. אם לעבות את המסר ולהעשירו: ניתן לחיות חיים טובים ומלאים חרף הלקוּת.

ברור כי ככל שהתופעה מובחנת ומאובחנת בגיל צעיר- כך ניתן להציע מענה טיפולי טוב ואפקטיבי. אבל יש חשיבות ותועלת גם באבחון בגיל מאוחר, מבוגר.  יעידו על כך מבוגרים רבים שאובחנו כלוקים בתופעה של הפרעת קשב וריכוז – ADHD במרפאתו המקצועית של ד"ר גבי וינשטיין, מומחה לאבחון ולטיפול במבוגרים הלוקים בתופעה זו.

הפרעת קשב וריכוז ניתנת לאבחון ולטיפול כבר בגיל צעיר אבל ניתן לאבחן ולטפל בה באופן מקצועי ביותר גם בגיל מבוגר. במרפאה נערך אבחון דידקטי מקצועי. על-פי ממצאיו מותווית תכנית טיפולית מתאימה והולמת, עם טיפול תרופתי או בלעדיו.  מטבע הדברים ( או, בתרגום לעברית פשוטה- הגיל) הטיפול מיועד להניב תוצאות בזמן קצר ולכן הוא ממוקד וייעודי, במטרה לאפשר למבוגרים הלוקים בתופעה זו לתפקד באופן הטוב ביותר האפשרי חרף הלקות.

בעיות העלולות לנבוע בהעדר אבחון בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים

בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים  עלולות להתפרש על ידי מי שאינם מודעים כי הן הסיבה להתנהגות מבוגר באופן שעלול להיראות ולהיתפס כבלתי נורמטיבי כהתנהגות אשר אינה נובעת מגורמים נוירולוגיים מולדים אלא מסיבה אחרת.

לכן, כאשר אנשים לא מייחסים התנהגות  שונה  או מוזרה  של זולתם  לקיומה של הפרעת קשב וריכוז אלא, בין השאר, לחוסר עניין שלהם בדברים או באנשים, לחוסר כבוד שלהם כלפי הזולת ועוד, הם מתויגים ומתויקים כאנשים "בעייתיים". עלולה להיות לכך השפעה  שלילית על תחומים שונים בחייהם, לרבות פגיעה ביחסים עם אנשים ובקושי להתקבל למקומות עבודה בכלל ולהתמיד בהם לאורך זמן בפרט.

בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים  ניתנות אפוא לאבחון ולטיפול באופן המאפשר לאנשים מבוגרים לתפקד היטב חרף הבעיות. טיפול הולם ומתאים מאפשר החלשת התסמינים ורכישת טכניקות העוקפות אותן או מקלות על ההתמודדות עמן.

כאשר מבוגרים מאובחנים באופן מקצועי רשמי כמי שלוקים בבעיות קשב וריכוז הם יכולים לקבל הקלות שונות במבחנים ובעבודה כך שמעסיקיהם יתחשבו בהפרעת הקשב והריכוז ויקבלו אותה כחלק מובנה באותם אנשים מבלי שהם ייפגעו בזכויותיהם ובאפשרות קידומם.