למרות שאבחון ADHD בצורה פורמלית מתבצע בידי מומחים לעניין (איש רפואה או פסיכולוג שעבר התמחות מיוחדת ומלווה את האבחון בהפנייה להשלמתו אצל איש רפואה), אבחון ADHD עצמי עשוי להיות צעד ראשון לקראת הכרה בקיומה של בעיה וכזה המקדם את המבצע אותו להגיע לאבחון מסודר ולטפל בבעיה.

קיימים מגוון סימפטומים אשר מאפיינים ADHD, אבחון ADHD עצמי כולל מעבר על הרשימה ובדיקת מידת ההתאמה של כל קריטריון וקריטריון להתנהגות האדם שמבצע אבחון ADHD עצמי. דוגמאות למגוון הסימפטומים הינן קושי להתרכז בפעילויות לאורך זמן, נטייה לאבד חפצים ונטייה לשכחנות. במידה ומרבית הסימפטומים תואמים את התנהגותו של מבצע המבחן, מומלץ להגיע לאבחון מסודר במכון המתמחה בכך, דוגמת מרפאת פוקוס.

Adhd במבוגרים

יש בישראל – ולא רק בה – אנשים מבוגרים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז שעשו וממשיכים לעשות קריירה מקצועית עשירה ומפוארת. בינהם לא מעט ידוענים. ניתן לתפקד היטב חרף קיומה של ההפרעה, אם על ידי בחירה בעיסוק ובמקצוע שבה תסמיני התופעה פחות רלבנטיים לתפקוד ואם על ידי קבלת הקלות והנחות שונות לאחר האבחון, אשר בסיכומו ניתנות המלצות שונות לבוחנים או למעסיקים.

Adhd מבוגרים הוא תופעה רווחת ושכיחה. מסתובבים בינינו אנשים מבוגרים רבים, מהם ממלאים תפקידים בכירים במערכות ציבוריות, כמו גם בשוק הפרטי, אשר מתמודדים היטב עם האתגרים השונים הניצבים בפניהם. עם זאת, ודאי שאין סיבה לקבל את הלקות כגזירה משמים וכמשהו שאינו ניתן לטיפול.
ד"ר גבי וינשטיין מציע במרפאתו המקצועית מתווה טיפולי כולל לאנשים הלוקים בתופעה, לאחר אבחון מדויק שלה. הידע הנוירולוגי העשיר והעמוק שלו מאפשר לו להתוודע אל שורשי הלקות ולהבין את האופן שבו הקשיים הנובעים מהם באים לידי ביטוי.
Adhd מבוגרים היא תופעה אשר ניתן להתמודד אתה ולתת לה מענה טיפולי אפקטיבי למרות הגיל המבוגר של הלוקים המאובחנים. לעולם לא מאוחר. מבוגרים רבים שאובחנו וטופלו שיפור את התפקוד שלהם בתחומי חיים מגוונים. הטיפול סייע לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי. הטיפול אפשר להם לקבל את עצמם כפי שהם, לא שלמים ולא מושלמים ( אבל בינינו- מי כן שלם ומי כן מושלם?).

הפרעה אינה נכות

לאבחון אדם כלוקה בהפרעת קשב וריכוז יש חשיבות רבה גם לגבי עצמו. היא אמורה להרגיע ולו רק בשל כך שהיא נובעת ממקור אורגני, תורשתי, שניתן להתמודד אתו אבל לא ניתן למנוע אותו. לא צריך להשלים אתה ואפשר בהחלט למצוא לה מענה, אבל נכון וראוי לקבל אותה כמו שמקבלים דברים בלתי נמנעים אחרים בחיים.
ד"ר גבי וינשטיין פותח לכם, מבוגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז, פתח ואופק לחיים מלאים ועשירים חרף היותכם לוקים בתופעה. באמצעות שילוב של טיפולים התנהגותיים שונים וטיפול תרופתי אפשר להגיע לרמת תפקוד טובה יותר, וגם לקבל הקלות והנחות שונות במקומות שבהם זה ניתן ואפשרי.